Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub wielu substancji chemicznych (m.in. kwasów) na skórę twarzy oraz całe ciało, zwiększając tym odnowę komórkową. Dzielimy je na peelingi kosmetyczne (delikatne) oraz peelingi medyczne (o działaniu intensywnym, lecz bezpiecznym). Powodując natychmiastowe płytsze lub głębsze złuszczanie skóry, prowadzą do przebudowy tkanki, zagęszczenia włókien kolagenowych i elastynowych, spłycenia zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień.

Peelingi chemiczne wykorzystuję się w terapiach bardzo wielu schorzeń skóry, takich jak prosaki, zaskórniki otwarte i zamknięte, trądzik grudkowy, ropowiczy, różowaty, trądzik osób dorosłych, teleangiektazje (rozszerzenie naczyń włosowatych skóry), usuwanie blizn, różnego typu przebarwienia skórne, skóra wiotka, atroficzna i wiele innych.

Efekty natychmiastowe to: promienny, zdrowy wygląd skóry, zwiększone napięcie oraz nawilżenie.

Ze względu na ogromną różnorodność substancji używanych do peelingów chemicznych, dobierane są one indywidualnie dla każdego klienta zgodnie z typem jego skóry oraz występującym schorzeniem. W związku z tym gorąco zapraszamy na profesjonalną konsultację kosmetologiczną, podczas której dowiedzą się Państwo w jaki sposób dbać o piękny i zdrowy wygląd oraz ustalony zostanie dla Państwa plan terapii gabinetowej. Konsultacja jest wliczona w cenę zabiegu.

WYBIERZ ZABIEG, ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY

PHYTIC - odmładzający, rozjaśniający przebarwienia zabieg z kwasem fitowym

Phytic, czyli zabieg na bazie kwasu fitowego. Prawdziwy hit na przebarwienia, szczególnie te posłoneczne. Mimo, że jest kwasem, to jest to bardzo bezpieczny zabieg, niepowodujący intensywnego złuszczania. Kwas fitowy jest naturalnym blokerem tyrozynazy, enzymu odpowiadającemu za tworzenie melaniny, który przyczynia się do powstania przebarwień na naszej skórze, czyli miejscowemu skupieniu się barwnika.

Peelingując skóre, pobudza procesy naprawcze, zwiększając napięcie, elastyczność, przeciwdziałając zmarszczkom. Oprócz tego bardzo dobrze oczyszcza pory, a co najważniejsze USUWA metale ciężkie zawarte w SMOGU, skóra nabiera zdrowego blasku.

Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. Przy bardziej uporczywych przebarwieniach stosuje się serię zabiegów co dwa tygodnie.

Wykonywany profilaktycznie raz w miesiącu przynosi długotrwałe odmłodzenie skory, poprawę odżywienia i napięcia. Przeciwdziała szkodliwemu wpływowi smogu!

Schemat zabiegu: wywiad wstępny ze specjalistą wraz z wypełnieniem ankiety przedzabiegowej; demakijaż; analiza skóry przez specjalistę;  odtłuszczenie skóry; aplikacja serum z 25% kwasem fitowym, nałożenie maski Phytic Mask, zmycie i stonizowanie skóry; na zakończenie aplikacja kremu Epic Cream (dostępny w sprzedaży detalicznej).

Poznaj nasz zespół

Dowiedz się więcej o specjalistach przeprowadzających powyższy zabieg oraz obejrzyj zdjęcia z zabiegów.

Dr Teresa Girniak

Dr Teresa Girniak

Agnieszka Rogulska

Agnieszka Rogulska

Judyta Szwarc

Judyta Szwarc

Anna Górska

Anna Górska

Patrycja Wiesiołek

Patrycja Wiesiołek

Monika Zagórna

Monika Zagórna

Weronika Klorek

Weronika Klorek

Elena Kondratenko

Elena Kondratenko

Svietlana Lanush

Svietlana Lanush

Kontakt
Zobacz mapę i formularz kontaktowy